Zavřít


Uzavírka Zábrdovického mostu v Brně

Uzavírka Zábrdovického mostu v Brně


Dne 22. 10. 2018 bude zahájena uzavírka Zabrdovického mostu v Brně, která bude mít významnější dopad na vedení MHD v Brně a některých regionálních linek. V této souvislosti dojde také k úpravě linky 201, která bude po dobu uzavírky prodloužena ze zastávky Židenice, nádraží přes dočasnou zastávku Lazaretní (v ulici Lazaretní za Vojenskou nemocnicí) a zastávku Vojenská nemocnice do zastávky Životského. Z důvodu prodloužení a změny trasy linky 201 nebude obsluhována zastávka Kuldova. Časové polohy spojů v regionu a návaznosti na další linky (157, 167, 216, 231) zůstanou zachovány beze změn, upraveno bude nasazení nízkopodlažních autobusů.

Pro přestupy na spoje MHD a vlaky půjde využít následující zastávky:

  • Stará Osada – změna příjezdového stanoviště – nově č. 9 v ulici Bubeníčkova. Ve směru Jedovnice odjezd bude i nadále ze stanoviště 8.
  • Židenice, nádraží – přestup na vlakové linky S2 a S3. Autobus od Jedovnice a Křtin zastaví na dočasné zastávce před nádražní budovou, dále pokračuje přes zastávku Lazaretní směr Životského. Ve směru z Brna bude obsluhována stávající zastávka u Kauflandu
  • Lazaretní – možný pěší přesun na zastávku Francouzská (cca 350 m) pro spojení linkou 3 směr Česká a linkou 2 směr Modřice
  • Životského – přestup na tramvajové linky 8 a 12 směr Hlavní nádraží

V příloze naleznete schéma linkového vedení na území města Brna po dobu výluky. Jízdní řád linky 201 a navazujících linek 157 a 216 v současné době dokončujeme a budou zveřejněny cca týden před začátkem uzavírky.