Zavřít


Skauting v Bukovince

Život i člun řiď sobě sám!

Robert Baden Powell

 

 

 

 

Skauting v Bukovince

 

 

Termín pravidelných schůzek:       každý pátek 17:00

Adresa klubovny:                             Hasička, Bukovinka

 

Vůdce oddílu skautů  -  Lukáš Mikula, Bukovinka 174, tel. 731105562

Zástupce vůdce oddílu skautů  -  Eliška Holubová, Bukovinka 7, tel. 774155939

Zástupce vůdce oddílu skautů  -  Eliška Kubicová, Bukovina 62, tel. 733600593

Vůdce střediska  -  Aleš Mikula, Pozořice 372, tel. 723938484

 

Skautský oddíl  je společenství chlapců a děvčat ve věku 7 – 15 let. Jsou zde rozděleni do skupinek (družin). V čele družiny stojí rádce, který spolupracuje s vůdcem oddílu na vedení družiny. Oddíl skautů a skautek Bukovinka je součástí 21. skautského střediska Pozořice  spolu s dalšími oddíly skautů a skautek (dívky 11-15 let), rojem světlušek (dívky 6-11 let), smečkou vlčat (hoši 6-11 let) a dospělými (oldskauti a vedoucí)  z Mokré a Tvarožné.

Cílem skautské výchovy je  všestranně rozvinutá osobnost, člověk po všech stránkách vzdělaný, tvořivý, schopný spolupráce s ostatními lidmi, dobře zakotvený v řadě malých i velkých skupin, zformovaný v kulturní bytost. To je ideál, ke kterému se více či méně blížíme, ke kterému vedeme děti, ale taky sami sebe. 

Činnost oddílu

 • schůzky družin 1x týdně
 • výpravy (oddílové) – asi 1x za 2 měsíce
 • letní tábor (1-2 týdny o letních prázdninách)
 • mimořádné akce

 

Vybavení na schůzku:      

 • tužka, propiska, skautský zápisník (blok s tvrdými deskami, nejlépe kroužkový)
 • skautská Stezka (sešitek, který dostávají už nováčci, vstupující do oddílu)
 • uzlovačka (dobře ohebný provázek – asi 1,5m, pevný, tloušťka prádelní šňůry či o málo silnější)
 • šátek (obyčejný, plátěný)

Kroj - kroj jako celek nosíme pouze na skautské akce, na které jsou skauti předem upozorněni. Jednotlivé části, kromě šátku a košile lze nosit i mimo oddíl.

 •  krojová košile
 •  hnědé nebo olivově zelené kraťasy (netřeba v zimě )
 • skautský opasek do kraťasů
 • šátek (daruje oddíl po složení nováčkovské zkoušky spolu s turbánkem a odznaky)

 

Členské příspěvky jsou v našem středisku stanoveny na 350,- Kč ročně. Roční registrace obsahuje též plnohodnotné úrazové pojištění na akcích pořádaných organizací Junák - svazu skautů a skautek ČR.

Prosíme rodiče, aby počítali s našimi výpravami při plánování rodinných podniků, oslav, apod. Činnost omezená pouze na schůzky je neúplná a ztrácí smysl. Každou nepřítomnost je třeba omluvit - každý má totiž na starost nějakou věc, na které může záležet úspěch schůzky/výpravy. Každé vynechání znamená určitou ztrátu, zvlášť na výpravách, na kterých se dá obvykle nasbírat více zkušeností. Může znamenat jakési odcizení a postupem času i nezájem o oddíl. Proto upozorňujeme, že častá nepřítomnost (mimo nemoci, úrazy, apod.) může vést až k vyloučení z oddílu.

 

Závěrem chceme upozornit na jednu podstatnou věc. Základními rysy skautingu jsou dobrovolnost a výběrovost. To znamená, že náš program nemusí vyhovovat každému. Jsou děti, kterým naše činnost zkrátka „nesedne“. Nicméně, kdo se jednou rozhodne být skaut, zůstává jim po celý život, což znamená řídit se výše uvedeným zákonem – tedy pracovat na sobě.

 

Fotky a videa z akcí pořádanými našimi skauty najdete na stránkách obce v sekci Život v obci nebo na FB na profilu Skautský maškarní ples komunita.