image

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > SRPŠ při ZŠ Bukovina

SRPŠ při ZŠ Bukovina

Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Bukovina sdružuje rodiče dětí z obcí Bukovinka a Bukovina, které navštěvují místní spádovou základní školu. Soustředí se zejména na získávání finančních prostředků na podporu žáků a pořádání akcí pro děti. Veškeré výtěžky z pořádaných akcí se vrací k žákům ZŠ Bukovina.

Vedení spolku:
• předsedkyně: Veronika Zabadalová, Bukovina
• místopředsedkyně: Aneta Majerčíková, Bukovinka
• hospodářka: Lenka Radkovičová, Bukovinka
Kontakty: srps.bukovina@gmail.com

Facebook

Z činnosti SRPŠ

Maškarní ples v Bukovince
SRPŠ při ZŠ Bukovina pořádá v kulturním sále obce Bukovinka tradiční maškarní ples, kterého se pravidelně účastní okolo šedesáti dětí. Odpoledne tráví tancem a soutěžemi. Na závěr si odnesou drobnou odměnu nebo třeba i jeden ze tří dortů z tomboly. Akce probíhá díky finanční i materiální podpoře obce Bukovinka, která poskytuje také prostory ke konání akce, a finanční podpoře obce Bukovina.

 Maškarní ples 1.jpegmaškarní.JPGmaškarní2.JPG

Rozlučka se školním rokem
Tradičně SRPŠ zajišťuje také rozloučení se školním rokem pro žáky ZŠ Bukovina. Při opékání špekáčků nebo tanci se sejdou jak současní žáci, tak ti, kteří do školy teprve nastoupí nebo již přešli na druhý stupeň.

rozlučka.jpgrozlučka 1.jpgrozlučka 2.jpg

Adventní dílny v Bukovince
V roce 2023 přišlo SRPŠ při ZŠ Bukovina s novou aktivitou, a to adventními dílnami. V kulturním sále v Bukovince se dvakrát sešli členové spolku a společně se svými dětmi zdobili perníčky a tvořili ozdoby. Ty se potom dohromady s výrobky žáků školy prodávaly na rozsvěcování vánočního stromu v Bukovince.

 Perníčková dílnička 1. 12.jpgDílnička SRPŠ 24.11.jpg

jarmark.pngadventní dílny.jpg

Dary pro žáky
Kromě pořádání akcí SRPŠ podporuje žáky školy také nákupem medailí na sportovní klání, mikulášskými balíčky, knihami pro prvňáčky či páťáky. Ve školním roce 2024/25 také na žádost školy SRPŠ financuje nákupem triček se školním logem.

madaile.jpgMikuláš.pngknihy prvňáci.jpg