image

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Kultura a sport > Tělovýchovná jednota Bukovinka

Tělovýchovná jednota Bukovinka

Webové stránky

Sokolská Tělovýchovná jednota byla v Bukovince založena v květnu 1919. Spolek byl považován za apolitický a nekatolický, avšak z důvodu následných rozporů po sedmi letech fungování zanikl. Po válce v roce 1951 byla obnovena sportovní činnost TJ Sokol, ta ovšem již nebyla součástí České obce sokolské. Místní cvičenci se tehdy mimo jiné zúčastnili 2. celostátní spartakiády. O několik let později TJ dokončila i výstavbu travnatého hřiště v lokalitě Na kopanině. V 60. letech byl založen fotbalový klub Bukovinka, který se na okresní úrovni prezentoval v mnoha utkáních. Od roku 1994 se spolek jmenuje TJ Bukovinka. 6. října 2017 bylo na členské schůzi zvoleno nové vedení a výbor, od něhož se nyní odvíjí zcela nová koncepce sportovní činnosti, programu a rozvoje úspěšně obnovené TJ Bukovinka. 
2.jpg

Kromě sportovní činnosti TJ organizuje či se podílí na organizaci mnoha kulturních akcí v obci, ať již jde o každoroční zabijačku, populární Gulášobraní, sportovní odpoledne ke Mezinárodnímu dni dětí či zájezd na kuželky. Organizujeme také různé turnaje (turnaj ve stolním tenise, fotbalový zápas svobodní-ženatí, Turnaj veteránů aj.).

Gulášobraní 2.jpegGulášobraní.jpegDSC04813.JPG

Pravidelné aktivity

Rozvrh ve Společenském domě 2023/2024

Cvičení pro děti

1x týdně pondělí 16-17 ve Společenském domě.

Na tomto kroužku spolupracujeme s Mateřským centrem KonipásekJedná se o všestrannou pohybovou průpravu dětí s rodiči, jenž zábavnou formou přispívá k celkovému pohybovému rozvoji těla. Člení se na sportovní hry, koordinační cvičení, atletickou průpravu a mnoho dalších pohybových aktivit.

Trenérka: Petra Hostinská

 

Fotbal mládež

2x týdně úterý a čtvrtek 16-18 - v letní sezoně na hřišti na Kopanině, v zimní sezóně ve Společenském domě. 

Trenéři: Jiří Kotulan, Patrik Legut

DSC06015.JPGDSC06058.JPGDSC04520.JPG

Florbal mládež

2x týdně středa a pátek 17.30-19.00 ve Společenském domě

Pro mladé sportovce a sportovkyně ve věku 6 až 15 let, kdy je první část jejich tréninku koncipována jakožto florbalová přípravka a zbylá doba je řízena dle předem stanoveného tréninkového plánu. Florbal dětí má u nás již několikaletou tradici, během které náš tým reprezentoval Bukovinku mimo jiné i v celostátní soutěži. V současnosti část hráčů posiluje řady florbalového oddílu Adamov a společnými silami se opět snaží zabodovat v Orelské lize.

Trenér: Tomáš Říha

DSC04121.JPGjh.jpegWhatsApp Image 2024-05-15 at 17.57.25.jpeg

Tenis mládež

1x týdně neděle 9.30-11.00 - v letní sezóně na tenisových kurtech na Českém lese, v zimní sezóně ve Společenském domě

Tenisový kroužek pro děti od 4 do 7 let. Hravou formou učíme děti základům tenisu. Mimo to klademe důraz na všeobecnou pohybovou průpravu a všestrannost, takže nechybí hry s míčky, atletická cvičení a jiné zábavné prvky.

Trenér: Petr Hostinský

3.jpgstáhnout (2).jpgstáhnout (4).jpg

Fotbal dospělí

Pátek od 18.00 na hřišti na Kopanině

Trenér: Kinček Sven

Florbal dospělí

Pátek 19.30-21.00

V rámci sportovní činnosti TJ Bukovinka sdružuje i několik postarších sportovních nadšenců, kteří se s železnou pravidelností setkávají vždy v pátek v 19:30 nad florbalovým míčkem a střídají tak náš juniorský oddíl. Z jejich středu se ale stále častěji ozývá volání o pomoc, protože v osmi lidech běhat hodinu a půl někdy bývá nad jejich síly. Proto pokud budete mít zájem, neváhejte a přijďte se kterýkoliv pátek podívat, třeba vás hra zaujme. Také trpí nedostatkem golmanů, ti jsou dost často úzkoprofilové zboží.

Kontaktní osoba: Ester Dufková

Nohejbal dospělí

Středa 19.30-21.00 a neděle 18-19

Kontaktní osoba: Roman Hrdlička

Cvičení ženy - bosu

Pondělí a úterý 18.30-19.30

Cvičitelka: Tereza Malíková

2.jpeg1.jpeg4.jpeg

Individuálně - stolní tenis

Zájemci a zájemkyně si mohou přijít zahrát stolní tenis do předsálí Společenského domu. Domluva předem u správkyně Společenského domu Ester Dufkové (tel. 776 714 787).
DSCN6969.JPG