image

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Dodržování nočního klidu

Dodržování nočního kliduVážení spoluobčané,

 s příchodem teplých večerů bychom Vás chtěli přátelsky upozornit na důležitost dodržování nočního klidu. Mnoho z nás se těší na venkovní aktivity a posezení s přáteli či rodinou. Přesto je nutné mít na paměti, že noční klid je třeba dodržovat od 22:00. Zábava může pokračovat například uvnitř, avšak způsobem, který nebude rušit ostatní obyvatele naší obce.

Prosíme Vás, abyste byli ohleduplní k ostatním a dbali na to, aby Vaše večerní a noční aktivity nerušily sousedy. Porušení nočního klidu je přestupkem proti veřejnému pořádku a může vést k pokutě až do výše 10 000 Kč pro fyzickou osobu a až 15 000 Kč pro právnickou osobu.

Zároveň upozorňujeme, že v případě důvodného podezření, že byl spáchán přestupek, má obec zákonnou povinnost oznámit tuto skutečnost bez zbytečného odkladu příslušnému správnímu orgánu. To znamená, že jakýkoliv podnět nebo hlášení o porušení nočního klidu bude zpracováno a následně předáno Komisi k projednávání přestupků města Blanska. Tento postup zajišťuje, že všechny přestupky budou řešeny v souladu s právními předpisy a s důrazem na spravedlivé posouzení situace.

Vaše spolupráce a respekt k nočnímu klidu přispějí k příjemnému a klidnému životu v naší obci. Předem Vám děkujeme za pochopení a přejeme krásné a klidné léto.

S pozdravem
zastupitelé obce Bukovinka