Milí sousedé,
ve středu 11. 2. 2026 jsme se ve společenském domě setkali nad krásnou myšlenkou – vrátit život a zeleň na Lhoteckou cestu prostřednictvím projektu „Obnova stromové aleje na Lhotecké cestě“. Dorazilo přibližně 20 z vás a moc děkujeme za zájem, podněty i příjemnou atmosféru.
Naším cílem je vytvořit místo, které bude dělat radost nám i dalším generacím. Stromy a keře zajistí obec ve spolupráci s odborníky na arboristiku, ale samotnou výsadbu a následnou péči chceme postavit především na tom nejcennějším – na ochotě a spolupráci místních lidí.
Proto zakládáme neformální dobrovolnickou skupinu všech, kteří chtějí přiložit ruku k dílu. Zapojit se může každý – jednotlivci, rodiny s dětmi, senioři, zkrátka kdokoliv, komu není okolí obce lhostejné.
Představte si, že půjdete Lhoteckou cestou a ukážete dětem nebo vnoučatům:
„Tento strom jsme sázeli my.“
Každý vysazený strom bude možné symbolicky „adoptovat“ a stát se tak součástí příběhu nové aleje.
Chcete být u toho?
Chcete zanechat stopu, která poroste desítky let?
Ozvěte se nám do 1. 3. 2026 na e-mail: info@bukovinka.cz
Rádi vás mezi sebou přivítáme!
Odkaz na prezentaci projektu naleznete zde: Obnova stromové aleje na Lhotecké cestě.pdf
Bukovinka 126, 679 05 Bukovinka
pondělí 8:00 - 10:00, 16:00 - 18:00
středa 8:00 - 10:00, 16:00 - 18:00
ID datové schránky: rvvajj6
Bankovní spojení: 10623631/0100